Logo

Çubuk Belediyesinden İmar Müjdesi

Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Metin, bazı mahallelerdeki imar çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

İlçede yürütülen imar çalışmaları hakkında bilgi veren Metin, mahallerde yaşayan vatandaşların dört gözle beklediği imar çalışmaların bir kısmını tamamladıklarını söyledi.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan'ın imar çalışmalarına büyük bir önem verdiğinin altını çizen Metin, "Akkuzulu, Melikşah, Dumlupınar, Kızılca, Güldarpı, Gökçedere, Kargın, Taşpınar ve Yazır mahallelerinde yaptığımız imar çalışmaları hem Çubuk Belediyesi Meclisi'nde hem de Büyükşehir Belediyesi'nde onaylanarak sonuçlandı. Ağılcık, Sünlü, Aşağı Çavundur, Yenice, Ömercik, Gümüşyayla ve Kutuören mahallelerindeki çalışmalarımız Çubuk Belediyesi Meclisi'nden geçti, Büyükşehir Belediyesi'nde onay aşamasında. Oradaki prosedürü bekliyoruz" diye konuştu.

Metin, şunları söyledi: "Ayrıca merkezde bulunan Yıldırım Beyazıt Mahallemizin birinci ve ikinci etap, Atatürk ve Barbaros mahallelerimizin birinci etap ve Esenboğa Mahallemize ait revizyon çalışmaları da yine Çubuk Belediyesi Meclisi'nden geçti ve Büyükşehir Belediyemizde onay bekliyor. İmar çalışmaları biten mahallelerden Dumlupınar, Melikşah, Güldarpı, Yıldırım Beyazıt, Atatürk ve Barbaros'ta birinci etap parselasyon çalışmalarımız ise devam ediyor. En kısa sürede bu çalışmalar sonuçlanacak."

Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin bulunduğu alan için ayrı bir imar çalışması gerçekleştireceklerini kaydeden Metin, "O bölgenin parselasyon çalışmasını bir firmaya ihale edip, ona yaptıracağız. Orada köklü bir çalışma yapacağız" dedi.

İmar çalışmalarının yanında imar tespit ekibinin de çalışmalar yürüttüğünü anlatan Metin, yaklaşık bir yıl içerisinde bin 500 mükellefin tespit edildiğini ifade ederek, "Dört kişilik bir ekibimiz bugüne kadar hiç emlak beyanında bulunmayanları ya da bulunup da yanlış beyanda bulunanları tespit ediyor ve emlak vergisi mükellefi olmasını sağlıyor. Şu ana kadar bizim bin 500'e yakın tespitimiz oldu ve bunun da ilk etap mali getirisi bir milyon Türk lirası oldu. Bunun şöyle bir avantajı daha oluyor, sonraki dönemlerde de artık bizim yeni bin 500 mükellefimiz olmuş oluyor" şeklinde konuştu